Prindi see leht

Füsioteraapia EMÜ Väikeloomakliinikus

Füsioteraapiaga saab näiteks leevendada sinu lemmiku valusid, parandada liikumist või hooldada tema lihaskonda. Üldiseim füsioteraapia eesmärk on parandada sinu lemmiku igapäevast elukvaliteeti ja hakkamasaamist.

Kuidas broneerida vastuvõtuaeg füsioterapeudi juurde?

Terved koerad võivad füsioteraapiasse tulla ilma saatekirjata, broneerides aja läbi kliiniku registratuuri.

Koera puhul, kellel on mõni tervisehäda, on alati vajalik saatekiri või suunamine arstilt. Enne füsioterapeudi juurde tulekut peab arst looma üle vaatama, tehes kindlaks, kas üldse ja mis ajahetkel füsioteraapiast kasu oleks.

Visiit

Enamasti käivad koerad-kassid füsioteraapias koos omanikuga. Füsioteraapia visiit algab alati looma hindamisest: liikumine, liigeste ja lihaste seisukord. Leiud pannakse kirja ning lähtudes nii nendest, arsti antud diagnoosist-soovitustest kui omaniku võimalustest, pannakse paika füsioteraapia plaan ning selle eesmärgid. Väga oluline roll on kodustel harjutustel.

Kliinikus saame füsioteraapia meetoditest kasutada:

  • aktiivseid terapeutilisi harjutusi (kasutades erinevaid teraapiapalle, tasakaalulaudu, maastikku, kuivamaa jooksumatti, liikumist treadmillil jms)
  • manuaalseid tehnikaid (massaaž, liigeste mobiliseerimine)
  • kinesioteipimist
  • füüsikalist ravi (laser, terapeutiline ultraheli, elektriravi TENS ja EMS, sooja- ja külmaravi).

Mis on loomade füsioteraapia?

Loomade füsioteraapia on üks füsioteraapia eraladest. Loomade füsioterapeut on lõpetanud nii inimeste füsioteraapia õppe kui läbinud täiendkoolituse loomade füsioteraapia alal. Eestis on loomade füsioterapeute hetkel neli.

Loomade füsioteraapias kasutatakse meetodeid ja põhimõtteid, mis on humaanpoolel end tõestanud ning mida annab loomadele üle tuua. Füsioteraapia põhineb alati teaduspõhisel meditsiinil.