Prindi see leht

TEADE

 

Head hobusekliiniku kliendid!

 

Alates 21.06.21 on Eesti Maaülikooli hobusekliinikus 24/7 esmaabiteenuse osutamine ajutiselt peatatud. Nii plaanilisi kui esmaabipatsiente võtame vastu ja vastame valvetelefonile tööpäeviti kell 8-16. Päevasel ajal kliinikusse saabunud hobustele osutame jätkuvalt ka statsionaarset ravi.

 

Telefon päevasel ajal 52 22 062

Kliiniku aadress: Kreutzwaldi 62, Tartu

Kliiniku e-posti aadress: suurloomakliinik@emu.ee

Eesti Maaülikooli Hobusekliinik

EMÜ Hobusekliinik on Eesti ainuke statsionaarne kliinik, mis pakub hobustele ööpäevaringset kvaliteetset esmaabi- ja raviteenust. Kliinikus on olemas kaamerast jälgitavad intensiivravi- ning isolatsiooniboksid nakkushaiguse kahtlusega hobustele. Kergemaid diagnostika- ja raviprotseduure teostame ka tallis kohapeal.

Kliinikus on olemas täisvarustuses operatsiooniruum kirurgiliste protseduuride teostamiseks ja täismõõtmetes maneež, kus saab aastaringselt läbi viia lonkeuuringuid. Diagnostikameetoditena on kasutusel röntgen, ultraheli ja videoendoskoop. Kliinikuga samas majas asuvad ka erinevad laborid – hematoloogia, parasitoloogia ja mikrobioloogia. Tihedat koostööd teeme ka patoloogia ja morfoloogia osakonnaga. Vajadusel saadame proove ka välismaa laboritesse.

EMÜ Hobusekliinikus töötavad loomaarstid Reet Herm, Triin Rilanto ning Liis Maisla. Lisaks neile käib lonkeuuringuid ning kirurgilisi protseduure läbi viimas ortopeed Tiina Zõbin. Peale raviprotseduuride teostame vajaduse korral ka hobuste identifitseerimist ja kiibistamist.  

Loomakliinikus praktiseerivad ka veterinaarmeditsiini üliõpilased. Nende parima hariduse tagamiseks kaasame tudengeid arsti järelvalve all diagnostika- ja ravitegevusse.

Plaanilisele vastuvõtule registreerime patsiente tööpäevadel kell 8.00 – 16.00 (73 13 713 või 52 22 062). Väljaspool tööaega saab helistada valvetelefonile (52 22 062).