Eesti Maaülikooli hobuseloomakliinik on avatud plaanilisteks vastuvõttudeks iga päev kell 9.00 - 16.00.
Valveperioodil (16.00 - 9.00) pakub erakorralise meditsiini teenust valvearst.
Telefon päevasel ajal +327 731 3713; +372 522 2062
Telefon erakorralisele vastuvõtule +372 522 2062
Hobusekliiniku e-posti aadress [email protected]
Hobusekliiniku külastusajad (palume visiidist meid eelnevalt teavitada telefonil +372 522 2062)
E-R 14.00-19.00
R-L ja riigiühadel 12.00-16.00
Eesti Maaülikooli Hobusekliinik on ainus nii ööpäevaringset abi kui ambulatoorseid vastuvõtte pakkuv hobusekliinik Eestis. Hobuseid ootavad kaameratega varustatud boksid, kus neid saab pidevalt jälgida. Infektsioonikahtlusega hobused paigutame isolatsiooniosakonda, mis on samuti kaameratega jälgitav. Väiksemaid protseduure teeme ka kliendi juures tallitingimustes.
Meie kliinikus on täielikult varustatud operatsiooniruum kirurgiliste protseduuride jaoks ning täiemõõduline sisemaneež, kus saab heades tingimustes teha lonkeuuringuid aastaringselt ja ilmast olenemata. Diagnoosimisvahenditest on olemas röntgen, ultraheli ja videoendoskoop. Samas majas asub mitu laboratooriumit, kus saab teha vereanalüüse ning parasitoloogilisi ja mikrobioloogilisi uuringuid. Teeme ühtlasi tihedat koostööd ülikooli patoloogia ja morfoloogia osakondadega. Vajaduse korral saadame analüüse ka välismaistesse laboritesse.
Meie kliinikus käib praktikal palju Maaülikooli veterinaariatudengeid, kes saavad harjutada diagnostika- ja raviprotseduure arstide valvsa silma all.
Teie visiit algab sissesõiduga kliiniku taga asuvasse parklasse. Palume parkida oma sõiduk platsi serva, tulla vastuvõturuumi ja registreerida saabumine vastuvõtulaua juures, kus Teil palutakse allkirjastada protseduuride nõusolekuleht ning vajadusel küsitakse täiendavaid kontaktandmeid. Peale seda aitab abiline või tudeng hobuse maha laadida ja juhatab Teid Teie hobuse jaoks ette valmistatud boksi.
Vajadusel saate jätta oma sõiduki või treileri platsi serva või kui see on väga täis, siis lähedal asuvasse suuremasse parklasse. Täpsemad juhtnöörid saate abilise või registraatori käest.
Kui sõiduk on pargitud ning hobune talli toodud, teevad tudeng ja abiline Teie hobusele esmase kliinilise ülevaatuse ja võtavad haigusloo andmed. Me hindame kõrgelt Teie kannatlikkust kuni tudengid Teie ja Teie hobusega suhtlevad. Oleme ainus õpetav hobusekliinik Eestis ning pühendunud sellele, et ette valmistada parimaid loomaarste, kes Teid tulevikus teenindama hakkavad.
Järgmiseks teavitab üliõpilane oma leidudest loomaarsti, kes teeb koos temaga teise, täieliku hobuse ülevaatuse ning arutab Teiega kõiki leidusid. Koos töötame välja järgneva diagnostika – ja raviplaani. Lõikust või pikemalt kestvat diagnostikat vajavad patsiendid saavad jääda kliiniku statsionaari vajadusel mitmeks päevaks ka kauemaks. Hospitaliseerimist mitte vajavad hobused lähevad samal päeval üksikasjalike juhtnööridega koju. Külastuse kokkuvõte saadetaks Teile mõni päev hiljem meili teel järele. Ühtlasi saadetakse see ka Teie oma loomaarstile, kes hobuse kliinikusse suunas.